Unit stomatologiczny w Tarnovia Dent
- jest absolutną nowością na polskim rynku unitów stomatologicznych. Łączy w sobie rozwiązania w zakresie ergonomii i funkcjonalności. Wyposażony jest we wszystko, co jest potrzebne w wykonywaniu wszystkich nowoczesnych procedur stomatologicznych. Zapewnia duży komfort pacjentowi. Przystosowany jest również do leczenia osób niepełnosprawnych.

Aparat rentgenowski panoramiczny (OPG) - cyfrowy i innowacyjny, zapewniający wachlarz funkcji diagnostycznych oraz doskonałą jakość obrazu. Oferuje szeroki zakres programów obrazowania spełniających różne potrzeby radiograficzne. Lekarz może wybrać odpowiedni format ekspozycji, aby zminimalizować dawkę promieniowania w zależności od pacjenta czy celu diagnostycznego.

Aparat rentgenowski punktowy (RTG) - zastosowane w nim rozwiazania techniczne zwiększają bezpieczenstwo pacjenta i poprawiają ergonomię pracy. Czytelny wyświetlacz, zaprogramowane parametry ekspozycji, lampa o ognisku 0,4mm (IEC) czynią ten aparat doskonałym wyposażeniem diagnostycznym.

Radiowizjogragia (RVG) - Jest przeznaczona do natychmiastowego uzyskiwania cyfrowych zdjęć rentgenowskich. W praktyce umozliwia to pacjentowi niezwłoczne ujrzenie wykonanego przed chwilą zdjęcia rentgenowskiego na monitorze komputera, co pozwala na szybka diagnozę i zaproponowanie planu leczenia. Pozwala obniżyć dawkę promieni RTG w stomatologicznych zdjęciach wewnątrzustnych aż o 90%. W praktyce w miejsce 1 zdjęcia wewnątrzustnego wykonanego na kliszy można zrobić od 4 do 5 zdjęć metodą cyfrową przy pomocy radiowizjografii (RVG) Nowa generacja XIOS umożliwia znaczne poszerzenie zalet stosowania techniki cyfrowej w praktyce. Nowy czujnik wykonany w technologii CMOS-APS z pikselem o wielkości 15 ?m gwarantuje najwyższą na świecie rozdzielczość 33 pl/mm. Wysoka jakość obrazu jest uzyskiwana dzięki idealnej kombinacji niskiego poziomu zakłóceń i optymalnej ostrości zdjęć.

Kamera wewnątrzustna - staje się obecnie standardowym urządzeniem nowocześnie wyposażonych gabinetów stomatologicznych. Kamera w gabinecie to korzyść zarówno dla lekarza jak i pacjenta. Wysokiej jakości obraz przesyłany do monitora LCD stwarza możliwość dokładnego przeglądu stanu zębów i pokazania ich pacjentowi.

Piaskarka stomatologiczna - dysza rozpylająca strumień z łatwością usuwa z zębów przebarwienia czyniąc je białymi i błyszczącymi. Odpowiednia długość, kąt oraz zakrzywienie dyszy pozwala strumieniowi dotrzeć do każdego fragmentu powierzchni zęba.

Mikrosilnik endodontyczny z endometrem - kontrolowana prędkość i moment obrotowy mikrosilnika umożliwiają sprawne i bezpieczne opracowywanie kanałów korzeniowych. Dokładny pomiar długości kanału korzenia odbywa się znacznie szybciej niż do tej pory dzięki nowoczesnej i szybkiej technologii mikroprocesorowej.

Endometr - został tak zaprojektowany, aby mierzyć głębokość kanału zębowego w każdych warunkach zabiegowych. Eliminuje powikłania, zapewnia precyzję przeprowadzanych zabiegów, jak również daje pacjentowi pełen komfort w czasie leczenia kanałowego.

System Obtura III Max - urządzenie do termoplastycznej kondensacji gutaperki, umożliwia trójwymiarowe, dokładne i szczelne wypełnianie kanału korzeniowego.

Plugger do gutaperki - bezprzewodowe urządzenie do termicznego uplastyczniania gutaperki wypełniającej kanał korzeniowy zęba.

Nóż chirurgiczny (kauter) - jest wysokiej częstotliwośći urządzeniem elektrochirurgicznym monopolarnym przeznaczonym do małych zabiegów operacyjnych. Pozwala na wykonywanie wysoce profesjonalnych operacji dzięki łatwości obsługi i bezpiecznym rozwiązaniom zastosowanym w urządzeniu.


Lampa światła dziennego - lampa wytwarza "światło dzienne". Eliminuje bądź redukuje cienie rąk i narzedzi podczas pracy, co zwiększa precyzje wykonywanych zabiegów. Umożliwia dokładne dobieranie koloru zębów w uzupełnieniach protetycznych.

Lampa wybielająca LED -  jest wyposażona w najnowszą technologię niebieskiego światła LED, która zapewnia bezpieczne, bardziej efektywne i niezawodne wybielanie gabinetowe.


BEZPIECZEŃSTWO PACJENTA

Skuteczna sterylizacja narzędzi stomatologicznych to podstawa prawidłowego funkcjonowania nowoczesnego gabinetu.
W TarnoviaDent chcemy zapewnić naszym pacjentom 100% bezpieczeństwo, dlatego zdecydowaliśmy się na zakup sprzętu:

Autoklaw klasy B - najnowocześniejszy autoklaw klasy B, który sterylizuje narzędzia za pomocą wysokiej temperatury, wysokiego ciśnienia oraz pary wodnej. Podczas każdego cyklu sterylizacji otrzymujemy wydruk potwierdzający jego skuteczność. Również podczas każdego cyklu sterylizacji wykonujemy wymagane przez SANEPID testy, które dają pewność skutecznie wykonanego cyklu. Sterylnie opakowane narzędzia są za każdym razem rozpakowywane przy pacjencie.

Myjka ultradźwiękowa - służy do oczyszczania narzędzi przy pomocy ultradźwięków zanim zostaną poddane procesowi sterylizacji.

Dzięki temu mamy pewność, ze wszystkie narzędzia bedą sterylizowane prawidłowo, w pełni bezpieczne dla pacjentów.