Odbudowa zęba: inlay, onlayInlay i Onlay to nowoczesne kosmetyczne wypełnienia zęba, które często zastępują tradycyjne wypełnienia - "plomby".

Zalecane są szczególnie do odbudowy zębów bocznych, ze względu na dużą ich wytrzymałość. Stosuje się, kiedy ząb jest zniszczony w znacznym stopniu i tradycyjna odbudowa nie daje zadowalających rezultatów.

Umożliwia dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego zęba (guzki, bruzdy, punkty styczne między zębami). Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków.

Opracowany ząb zostaje zabezpieczony opatrunkiem tymczasowym do następnej wizyty i wtedy następuje osadzanie wkładu w ubytku przy pomocy specjalnego cementu.

Najczęściej wykonywane są z porcelany ze względu na jej uniwersalne właściwości, ale można je również wykonywać ze stopów złota, materiałów kompozytowych lub jako kompozycje złożone np. złoto i ceramika.

Wkłady koronowe są bardziej wytrzymałe niż zwykłe plomby. Ponieważ są modelowane w laboratorium umożliwiają precyzyjne odbudowanie miejsc stycznych z sąsiednim zębem lub zębami.

W TarnoviaDent dbamy o ładny uśmiech naszych pacjentów.