Implantologia
- przywrócenie utraconego zęba bez potrzeby szlifowania zębów własnych pacjenta
- przywrócenie kilku zębów
- rekonstrukcję całego łuku w przypadku bezzębia
- Komfort i jakość życia - implanty zębowe pozytywnie wpływają na jakość Twojego życia
- Estetyka - odbudowy na implantach wyglądają jak naturalne zęby
- Higiena - uzupełenienia na implantach czyścimy jak naturalne zęby
- Zachowanie kości - implanty przenoszą siły żucia na kości szczęk, co pozwala ograniczyć zaniki kostne. Poprzez zaniki kostne tkanki miękkie mają mniejsze podparcie i zapadają się, co powoduje, że wyglądamy starzej.
- Trwałość - jest to obecnie najbardziej trwałe rozwiązanie protetyczne. Może być nawet dożywotnie.
- Wygoda - uzupełnienia na implantach nie powodują odleżyn (jak to może zdarzyć się przy protezach)
2. Część chirurgiczna - implantacja
Implant umieszczany jest w kości w sterylnych warunkach. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Trwa około pół godziny. Po 7-10 dniach zdejmowane są szwy.
5. Opieka pozabiegowa - Bardzo ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej, kontrola uzupełnienia protetycznego i implantu co 6 miesięcy i profesjonalna higienizacja w gabinecie stomatologicznym.
Najczęściej zadawane pytania
Nie, różnica jest niezauważalna.
Wszczepienie implantu zajmuje zwykle 30-60min. Bardziej skomplikowane i bardziej rozległe zabiegi zajmują około 2 godzin.
Nie, jest to rodzaj zabiegu, który może być przeprowadzony w znieczuleniu miejscowym. Jest możliwość wystąpienia niewielkich obrzęków operowanej okolicy oraz dyskomfort w ciągu kilku dni po zabiegu, ale zwykle nie jest to dolegliwość większa, niż np. po usunięciu zęba.
Implantologia nie jest dziedziną doświadczalną. To solidnie udowolniona dziedzina stomatologii, która jest naukowo potwierdzona i praktykowana od ponad 40 lat przez dentystów i chirurgów na całym świecie. Potencjalne czynniki ryzyka zależą od higieny jamy ustnej i wcześniej istniejących czynników medycznych. Lekarz oceni czy implanty są dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.
U osób palących ryzyko odrzucenia wszczepu rośnie o 10%. Badania dowodzą negatywny wpływ nikotyny na jakość kości i tkanki łącznej, co przekłada się na skrócenie okresu użytkowania implantu.