Profesjonalna higienizacja (skaling, piaskowanie)


Higiena
odgrywa kluczową rolę w celu utrzymania zębów, przyzębia i dziąseł w dobrej kondycji. Bardzo ważne jest regularne (co najmniej raz w roku) wykonywanie profesjonalnego zabiegu oczyszczania zębów w gabinecie stomatologicznym.

Znaczenie ma również sposób w jaki szczotkujemy zęby, dobór szczoteczki do zębów a także rodzaj pasty i płyny do higieny jamy ustnej. Do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych zalecamy również nici dentystyczne oraz irygatory.

W TarnoviaDent do przywrócenia prawidłowego stanu dziąseł i przyzębia stosujemy zabiegi takie jak:


Skaling

Zabieg polega na usunięciu złogów nazębnych przy pomocy energii drgań ultradźwiękowych skalera. Zabieg trwa ok 15 - 40 minut w zależności od ilości kamienia. Jest zabiegiem bezbolesnym. Po zabiegu pacjent wraca do codziennych czynności bez żadnych ograniczeń.


Piaskowanie

To skierowanie na całą powierzchnię zębów, specjalnie preparowanego piasku, pod wysokim ciśnieniem. Drobinki te dokładnie a zarazem bezpiecznie oczyszczają i wygładzają szkliwo zębów. W czasie piaskowania płytka nazębna zostaje usunięta w niemalże 100 %.
Tak oczyszczone zęby zaleca się poddać zabiegowi fluoryzacji w celu wzmocnienia i zabezpieczenia ich szkliwa.


Szynowanie zębów

Zabieg stosuje się w celu unieruchomienia grupy zębów, które uległy rozchwianiu w wyniku m. in. paradontozy. Polega on na przytwierdzeniu do wypreparowanych zębów siatki (szyny) wykonanej np z estetycznego włókna szklanego. Wzmocnienie siatką włóknistą pozostawia się do momentu usunięcia ruchomości zębów.

Wszystkich pacjentów TarnoviaDent instruujemy, jak przestrzegać zasad higieny oraz jak prawidłowo szczotkować zęby.