Stomatologia dziecięca


Aby zapewnić naszym pociechom zdrowy uśmiech na długie lata, w TarnoviaDent wielką uwagę poświęcamy najmłodszym pacjentom. Proponujemy Państwu wizyty adaptacyjne, na których lekarz poświęci czas tylko na rozmowę z dzieckiem, zapoznanie dziecka z gabinetem i jego wyposażeniem.


Wizyta adaptacyjna jest konieczna z punktu widzenia budowania zaufania i dobrych relacji dziecko-lekarz oraz rodzic-lekarz dentysta. W TarnoviaDent kładziemy szczególny nacisk na:
  • edukację dzieci;
  • komfort leczenia;
  • spokój rodziców / opiekunów.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższymi wskazówkami, które przyczynią się do powstania dobrej relacji dziecko z rodzicem / opiekunem -> lekarz.

WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW PRZED PIERWSZĄ WIZYTĄ DZIECKA

Wizyta dla dziecka będzie bardziej komfortowa jeśli odbędzie się zanim ząb zacznie boleć.

Dziecko jest dobrym obserwatorem - jeśli widzi, że rodzic jest zestresowany, jemu również ten nastrój się udzieli. Rodzic starając się dodać dziecku otuchy (szczególnie przed pierwszą wizytą) często wysyła zupełnie sprzeczne komunikaty, np:

- "nie bój się" - dziecko myśli - "to znaczy, że jest coś czego można się bać" albo "jak mam się nie bać skoro tata, który jest starszy i większy cały trzęsie się ze strachu"

-"nie będzie bolało?" - dziecko myśli - "na pewno będzie bolało"

Dziecko, które nigdy nie było w gabinecie, nie wie jak wygląda wizyta. Próbuje sobie to wyobrazić. Zazwyczaj od rodziców / opiekunów zależy, jak dziecko będzie wyobrażało sobie gabinet, lekarza i wreszcie samo leczenie.

Na powyższych przykładach widać, że przebieg wizyty dziecka zaczyna się w jego głowie kształtować, zanim przekroczy próg gabinetu.

Dlatego niezmiernie ważne jest odpowiednie przygotowanie małego pacjenta do wizyty JESZCZE W DOMU! 

W TarnoviaDent wizyty adaptacyjne traktujemy jako edukację poprzez dobrą zabawę. Dlatego polecamy opowiadać dziecku o tym, że np. : będziemy liczyć ząbki, oglądać je magicznym lusterkiem, będzie można przejechać się fotelem jak w rakiecie kosmicznej, możemy ząbki pomalować specjalną farbką, żeby były zdrowe a jeśli jakiś ząbek będzie chory to go wyleczymy.

Wizyty w gabinecie stomatologicznym i kontrolowanie czy zęby są zdrowe to normalna, powszechna czynność, którą wszyscy wykonują. Tak jak mama i tata kontrolują swoje zęby, żeby były zdrowe, tak Zosia czy Staś również dbają o swoje ząbki, żeby były zdrowe i ładne. Samochód też zabieramy do serwisu, żeby później jeździł bezawaryjnie.
Rozumiejąc potrzeby dziecka, każdego Małego Pacjenta traktujemy indywidualnie.

Na każde Dzielne Dziecko, czeka nagroda.